Jakie wybrać zaproszenia ślubne

zaproszenia ślubnePo ustaleniu daty ślubu, nadchodzi czas na wybranie zaproszeń na ślub. Wiele par bardzo stara się, aby były one oryginalne i pięknie się prezentowały. Oprócz wizualnego motywu istotna jest także treść .

Wybór

Bardzo popularne są zaproszenia weselne ręcznie robione, wykonane samodzielnie lub kupione w sklepie internetowym. Odznaczają się one niebanalnością i wyjątkowością.

Z oferowanych w sklepach zaproszeniach mamy ogromny wybór niepowtarzalnych wzorów. Jeżeli będziemy sami je przygotowywać to możemy skorzystać z gotowych wzorów z Internetu lub też wymyślić i zrealizować swój własny projekt. Do tworzenia zaproszeń ślubnych możemy wykorzystać bardzo wiele rzeczy: perełki, kokardki, satynowe tasiemki, miniaturowe stroiki, koraliki, druciki, sznureczki, piórka, kwiatki, lniane ozdoby, cyrkonie, bibułę itd.

Wśród pomysłów na wykonanie ciekawych zaproszeń na ślub można wyróżnić:

• umieszczone w butelce,

• przestrzenne,

• filigranowe,

• w starym stylu retro,

• w stylu folk,

• w stylu romantycznym,

• w stylu biznesowym,

• w stylu klasycznym,

• w formie kartki z kalendarza ściennego z wyrywanymi kartkami,

• ze zdjęciem,

• dowcipne,

• związane ze wspólną pasją.

Na wygląd zaproszeń duży wpływ ma papier z jakiego jest wykonany i jego gama kolorystyczna np. srebrny metalizowany, perłowy, prążkowany, satynowy. Ponadto, aby nadać odpowiedniego charakteru może być ono zdobione elementami graficznymi.

Zaproszenia ślubne mogą być składane pionowo, poziomo lub zawijane w rulon.

Planując listę gości pamiętajmy, że musimy rozgraniczyć zaproszenia na ślub i wesele oraz same zawiadomienia o ślubie.

Powinniśmy je wręczać osobiście, ewentualnie przy braku takiej możliwości wysyłamy je pocztą, uprzednio zawiadamiając telefonicznie. Najlepiej informować gości na cztery miesiące – minimum miesiąc przed planowanym ślubem.

Na pewno warto postarać się wybrać piękne zaproszenia ślubne dla naszych bliskich, aby dać im przedsmak cudownych chwil w jakich będą brali udział oraz sprawić, by poczuli się wyjątkowo. Zapraszam do następnych artykułów.

4 komentarze

  1. Już widziałem mnóstwo zaproszeń ślubnych i mi bardzo podobają się z ozdobami w postaci kokard lub wstążek. Przykładowo to jest niezłe także http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-zaproszenia-na-slub/ no i trzeba dodać że można wszystkie zrobić samemu, nie trzeba kupować bo jak się postara to wyjdą nam zawsze przepiękne okazy.

    Tomasz
  2. Fakt, zaproszenia ślubne wykonane własnoręcznie to skarb, to najbardziej cenione kartki. Jednak w dzisiejszych czasach kto ma czas by zająć się produkcją kilkudziesięciu zaproszeń xD. Można je wykonać ale dla najbliższych, bez odpowiednich narzędzi ciężko będzie przygotować tyle kartek.

  3. Tomaszu faktycznie fajny poradnik, ale każdy ma własną wizję zaproszeń poza tym zastanawiam się co wyjdzie taniej. Kupując materiały do samodzielnego wykonania w sklepie w detalicznych cenach zapłacimy więcej niż za gotowy produkt 🙂

  4. Dla mnie liczyła się cena, wesele to duży wydatek, także w zasadzie każda złotówka się liczy. Zamawialiśmy zaproszenia w sieci w dodatkiweselne.pl mają spory wybór, a wzór można spersonalizować. Najważniejsze jest to, żeby zaproszenia pasowały stylowo do charakteru przyjęcia, my mieliśmy takie eleganckie, proste, podobają nam się i nie były drogie.

    julita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.