Właściwości alg morskich i słodkowodnych

właściwości algAlgi morskie i słodkowodne charakteryzują się ogromnym bogactwem minerałów, mikroelementów i witamin, które są łatwo przyswajalne dla organizmu człowieka. Dzięki takiemu składowi glony cechuje wysoka wartość odżywcza, lecznicza i pielęgnacyjna. Algi wykorzystywane są zatem w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Glony są doskonałym źródłem żelaza, potasu, wapnia, jodu (morskie), witamin, pełnowartościowego białka itd.

Zastosowanie 

Stosuje się je m.in. w przypadku:

• nowotworów,

• anemii,

• wrzodów,

• miażdżycy,

• nadciśnienia,

• astmy,

• chorób tarczycy (ważna jest konsultacja z lekarzem) i serca.

Algi wykazują także bardzo dobre działanie w przypadku problemów z przemianą materii, zatem mogą wspomóc odchudzanie. Ponadto wzmacniają one odporność immunologiczną, chroniąc organizm przed chorobami.

Stosowane zewnętrznie działają na wiele schorzeń dermatologicznych. Można je wykorzystywać w postaci maseczek, okładów czy do kąpieli. Sprawdzą się przy regulacji gruczołów łojowych, leczeniu trądziku, podrażnień, blizn, przeciw walce z cellulitem, rozstępami i przy nawilżaniu suchej skóry.

Wodorosty mają właściwości upiększające i odmładzające, dlatego bardzo wiele zabiegów na bazie alg stosowanych jest w salonach urody i Spa. Są to kuracje odżywcze, wygładzające, nawilżające, wyszczuplające i łagodzące. Łatwo przenikające substancje aktywne wzmacniają, regenerują skórę i zapewniają jej prawidłowe funkcjonowanie. Ponadto stosowane są z powodzeniem w pielęgnacji włosów.

Algi zawierają polifenole, znane z właściwości oksydacyjnych i przeciwzapalnych. Glony oczyszczają organizm z toksyn i metali ciężkich.Wiele badań wykazuje, że opóźniają one procesy starzenia się organizmu, obniżają poziom cukru i cholesterolu, poprawiają pamięć i korzystnie działają na wzrok. Można je spożywać w postaci proszków, żelu czy tabletek. Ponadto warto przyrządzać z ich dodatkiem sałatki, koktajle itd.

Istnieje bardzo wiele odmian  wodorostów. Warto zapoznać się z szeregiem właściwości każdego z nich, aby odnaleźć najlepszy cenny produkt naturalny dla siebie, służący zdrowiu i urodzie. W widoczny sposób poprawiają one stan naszego zdrowia, skóry i włosów. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.