Działanie spiruliny na zdrowie

spirulinaSpirulina to potoczna nazwa jednokomórkowego, spiralnego, niebieskozielonego (zawiera pigment fikocyjaninę) organizmu. Jest to bakteria z rodzaju Arthrospira. Cechuje się ona niezwykłymi właściwościami prozdrowotnymi i pielęgnacyjnymi – spełnia funkcję żywieniową i farmaceutyczną. Określa się ją jako „mleko matki Ziemi” (ze względu na kwas GLA) i jako „zielone mięso” (z uwagi na wysokowartościowe białko).

Walory lecznicze

Tą cyjanobakterię ceni się głównie za jej właściwości wzmacniające odporność (zawiera niezwykle aktywne polisacharydy – immulina) i odżywcze (bogactwo odżywczych składników) zastosowania. Zawiera ona wysokiej jakości, bardzo dobrze przyswajalne białko (zawierające aminokwasy egzogenne nie wytwarzane przez człowieka; doskonałe uzupełnienie dla diet wegetariańskich), makro – i mikroelementy, enzymy oraz witaminy. Spirulina to także źródo bardzo ważnego kwasu GLA (gamma linoleinowy), który zaleca się do prawidłowego funkcjonowania m.in. serca i mózgu.

Ponadto:

• obniża ilość złego cholesterolu,

• poprawia wzrok,

• normuje poziom cukru we krwi,

• reguluje ciśnienie tętnicze,

• pomaga w walce z infekcjami, gdyż działa silnie przeciwirusowo i przeciwzapalnie,

• wspomaga leczenie anemii (zawiera dużo żelaza, który należy łączyć z witaminą C dla lepszego przyswajania),

• pomaga utrzymać naturalną florę bakteryjną jelit,

• poprawia pamięć i koncentrację,

• wpływa korzystnie na prace tarczycy,

• uzupełnia niedobory witamin i minerałów.

Ta niebieskozielona bakteria jest bardzo dobrze wchłaniana i łagodna dla pokarmowego układu. Spirulina jest także używana przy odchudzaniu, gdyż poprawia metabolizm. Ważny składnik wspomagający utratę zbędnych kilogramów to fenyloalanina, która m.in. ogranicza apetyt i daje uczucie sytości.

Spirulina jest alkaliczna, dzięki czemu świetnie nadaje się do diet odkwaszających. Ponadto zawiera wiele antyoksydantów, które opóźniają proces starzenia się oraz hamują rozwój i zapobiegają nowotworom.

Zestaw odżywczych substancji doskonale wpływa na kondycję organizmu, zarówno jego stanu fizycznego jak psychicznego. Z uwagi na tak kompletny koncentrat aktywnych składników spirulinę zalicza się do super żywności – wysokowartościowego pokarmu.

Można ją kupić w postaci proszku, tabletek, ekstraktów itp. zawierających najczęściej dwie gatunki sinic Arthrospira maxima albo Arthrospira platensis. Przy kupnie zwracajmy uwagę na zaufaną i wiarygodną markę, aby produkt był bezpieczny i wysoki jakościowo. Warto zainteresować się bardziej tym produktem ze względu na jej tak rewelacyjne działanie. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.