Modne rajstopy na jesień i zimę

rajstopy zimoweJesienną i zimową porą panie nie noszą tylko ciepłych spodni, bardzo często zakładają spódnice i sukienki, które są kobiece i eleganckie. Do nich niezastąpione są oczywiście rajstopy. W sezonie jesień/zima są one grube i kryjące, dlatego nadają się na chłodne dni i wieczory.

Modne rajstopy jesień/zima

W jesienno-zimowych trendach w modzie dominują rajstopy kolorowe i wzorzyste, dzięki którym można wyglądać stylowo i niebanalnie. Wśród modnych kolorów znajdziemy żywe odcienie czerwieni, pomarańczy, musztardy, kobaltu i zieleni. Ponadto proponowane są niezastąpione beże, brązy, grafit, szarości i czerń.

Spośród wzorów możemy wybrać w tym sezonie: kwiaty, kratę, pepitkę, geometryczne kształty, ornamenty, motywy rockowe czy desenie skandynawskie. Ponadto modne są faktury – jodełki, żakardy, prążki oraz melanże.

Rajstopy mogą mieć różny stopień zmatowienia, co daje zupełnie inne efekty. Wyróżniamy rajstopy matowe, półmatowe i błyszczące. Możemy także wybrać rajstopy uciskowe (służą modelowaniu sylwetki) lub bez uciskowe. W sezonie jesienno-zimowym dobrze jest zdecydować się na rajstopy majtkowe, co zapewni dodatkową ochronę przed zimnem. Tak duża różnorodność daje możliwości wielu stylizacji zarówno na co dzień, do pracy czy na imprezę. Dobrze dobrane rajstopy mogą optycznie wyszczuplić i wydłużyć nogi lub je lekko pogrubić. Zatem w zależności od wybranych rajstop możemy uzyskać zamierzony efekt.

Przy wyborze rajstop na jesień i zimę sprawdzajmy ich jakość. Powinny one gwarantować doskonałą ochronę przed zimnem oraz zapewniać oddychanie skóry nóg, dzięki czemu będą komfortowe w noszeniu  (miękkie i miłe w dotyku). Wiele firm proponuje w swojej kolekcji bardzo bogatą ofertę rajstop jesienno-zimowych tych modnych, jak i klasycznych. Jednakże przy wyborze stawiajmy na dobry gatunek materiału, z którego są wykonane rajstopy.

Grubość rajstop jesień/zima

Ponadto zwracajmy uwagę na grubość rajstop, która jest określana w skali den (oznacza ona wagę włókien o określonej długości). W chłodną jesień możemy nosić rajstopy 40-60 den. Wśród nich znajdziemy rajstopy kryjące z mikrowłókien albo przezroczyste (np. z dodatkiem lycry). Na zimę wybierajmy rajstopy 100 i więcej den (najgrubsze to 250 den). Najczęściej posiadają one domieszki akrylu, wełny lub bawełny.

Bardzo szeroka oferta rajstop jesień/zima z pewnością gwarantuje z pewnością wybranie tych najlepszych zgodnych z naszym stylem. Zapraszam do kolejnych artykułów.


Komentarz

  1. Daria

    Ja uwielbiam zimowe ( i nie tylko) rajstopy z firmy Gabriella – super wzory, grubość nawet do 500 den a na nogach wyglądają elegancko nie jak babcine – to rzadkość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.