Jak utrzymać porządek w pokoju

porządek w pokojuPoniżej kilka sposobów jak utrzymać porządku w pokoju. Są to proste metody, dzięki którym łatwo utrzymamy ład.

Zasady porządków

Do zasad utrzymania porządku należy przede wszystkim – minimalizm, czyli trzymajmy rzeczy, które są nam naprawdę potrzebne. Od nadmiaru przedmiotów tworzy się niepotrzebny chaos i bałagan. Ważne jest także odkładanie rzeczy na swoje miejsce. Bałagan jest tworzony szybko i zazwyczaj zaczyna się właśnie od nieodłożenia czegoś na swoje miejsce.

Aby utrzymać ład możemy układać rzeczy w różnych mniejszych i większych pudełkach oraz koszach (wiklinowe, materiałowe, plastikowe itp.), gdzie możemy trzymać gazety, gry, płyty, kosmetyki itd. Jest to świetny sposób, by uporządkować przestrzeń wokół siebie. Pudełka  stanowią także dekoracyjny element wyposażenia, dlatego powinny pasować do wystroju pomieszczenia.

Utrzymanie porządku przy papierach ułatwią podpisane segregatory, do których wpinamy koszulki z dokumentami. Mogą to być równie dobrze teczki, ofertówki i inne tego rodzaju akcesoria biurowe, które pomogą archiwizować i poukładać dokumenty.

Bardzo przydatna jest także ścienna tablica korkowa, do której przypinamy karteczki z bieżącymi informacjami. Taka tablica wygląda efektownie i jest funkcjonalnym elementem wyposażenia pokoju.

Umysłowa przestrzeń 

Przyda się także jakiś mały pojemnik na śmieci. Natomiast jeśli generujemy dużo śmieci, to przy biurku dobrze mieć kosz. W szufladzie oraz na biurku trzymajmy tylko przydatne rzeczy. Aby je zorganizować pomocne będą specjalne stojaki czy pojemniki na długopisy, klucze, karteczki itp.

Odpowiednie umieszczenie szafek, biurka, komody i półek także ma znaczenie dla utrzymania ładu. Pokój najlepiej zaaranżować w dwóch czy trzech kolorach, wówczas będzie się on ładnie prezentował.

Porządek w pokoju daje poczucie umysłowej przestrzeni, swobody, dzięki czemu można wydajniej i efektowniej pracować czy też zrelaksować się w otoczeniu, gdzie nie ma zbędnych rzeczy powodujących chaos i utrudniających myślenie. Są ludzie, którym bałagan nie przeszkadza, jednakże warto zorganizować sobie przyjemnie pomieszczenie, co z pewnością wpłynie na lepsze samopoczucie.

Bardzo wiele osób stwierdza, że oczyszczając swój pokój, „oczyszczają umysł”, dlatego warto sprawdzić jak jest to u nas. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Świetny pomysł to wynajęcie self storage np. Less Mess. Można naprawdę duzo miejsca oszczędzić chociażby przez trzymanie na zewnątrz rzeczy sezonowych.

    Inca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.