Pierwsza randka – O czym rozmawiać na pierwszej randce

pierwsza randkaPierwsza randka jest stresującym wydarzeniem zarówno dla chłopaka i dla dziewczyny. O tym jak zwalczyć ten stres i zniwelować obawy możecie przeczytać w artykule Jak zachowywać się na pierwszej randce. Kolejną istotną sprawą jest tematyka, którą możemy podjąć na pierwszej randce. W tym artykule dowiecie się jak i o czym rozmawiać na pierwszej randce.

O czym rozmawiać na pierwszej randce

Znalezienie wspólnego tematu tak naprawdę nie jest dużym problemem. Warto pamiętać o kilku ważnych wskazówkach, które pomogą nam w przeprowadzeniu rozmowy na pierwszej randce. W dialogu istotna jest umiejętność słuchania, jeśli przerywamy komuś, nie zwracamy uwagi na jej wypowiedź, to nie zachęca to partnera do rozmowy. Ludzie lubią, gdy okazuje się im zainteresowanie, dlatego ważne jest w trakcie dialogu nawiązywanie do tego o czym mówi nasz partner, dzięki temu rozmowa na pierwszej randce potoczy się łatwiej.

Aby zachęcić dziewczynę lub chłopaka do rozmowy i przełamać bariery bardzo pomocne będzie na pierwszej randce poczucie humoru, które rozluźni atmosferę. Warto więc przed pierwszą randką naładować się pozytywnie np. obejrzeniem komedii czy skeczów kabaretowych. Ułatwiającym sposobem na nawiązanie rozmowy na randce jest dana okoliczność i miejsce tej randki, jeśli jest to kino łatwo będzie rozpocząć rozmowę o filmach, gdy to będzie sportowe spotkanie to także uaktywni wątki, które możemy wykorzystać do swobodnej pogawędki.

Rozmowa na pierwszej randce

W tematyce rozmowy podczas pierwszej randki  niewskazane jest nawiązywanie do swoich byłych partnerów, mówienie o swoich bardzo prywatnych, rodzinnych sprawach i chorobach oraz o polityce i religii. Rozmowa na pierwszej randce powinna być luźna i swobodna. Podejdźmy do tego w ten sposób, że chcemy poznać człowieka, który być może będzie naszym przyjacielem. Nie zakładajmy, że będzie to nasz przyszły partner czy partnerka. Nie należy wybiegać tak w przyszłość, gdyż wówczas będziemy czuli się zbyt spięci, a nasze zdenerwowanie udzieli się chłopakowi czy dziewczynie. Zadając pytania naszemu rozmówcy nie możemy być nachalni i robić wywiadu, gdyż nie jest to komfortowe dla partnera. Bądźmy przyjaźnie nastawieni i uśmiechnięci, wtedy łatwiej będzie otworzyć się na drugiego człowieka.

Jeśli bardzo trudno jest nam się otworzyć i czujemy pustkę w głowie, to powiedzmy o tym dziewczynie lub chłopakowi wprost. Łatwiej będzie nam przełamać się a  partner najprawdopodobniej też wspomni o swoim stresie lub załagodzi sytuację.

Jakkolwiek by nie było na pierwszej randce nie zaliczajmy jej do porażek, ani do nieudanego spotkania. Każda taka konfrontacja z nowo poznaną dziewczyną czy chłopakiem czegoś nas uczy. Dla treningu wizualizując wyobraźmy sobie  jak mogłaby wyglądać rozmowa na pierwszej randce, ale nie układajmy żadnych scenariuszy, gdyż nie będzie to dla nas korzystne.

Warto rozwijać swoje pasje, zdobywać wiedzę, czytać książki, być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w kraju i na świecie, co sprawi, że zawsze będziemy czuli, że jest jakiś temat do rozmowy, dzięki któremu znajdziemy z partnerem czy partnerką wspólny język na pierwszej randce. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.