Pierwsza randka – Jak się zachować na pierwszej randce

pierwsze randkiPierwsza randka z osobą, która nam się podoba jest bardzo silnym stresem, ponieważ często od niej zależy to czy znajomość będzie kontynuowana. Na pierwszej randce liczy się ogólnie wszystko: wizerunek, słownictwo, kultura itp. Pierwsze wrażenie mocno wpisuje się w naszą świadomość i wyrabiamy sobie szybko o kimś opinię. Jednak gdy nie będziemy myśleć schematami, wówczas pierwsza randka będzie przyjemna dla nas i naszego partnera.

Miejsce pierwszej randki

Istotne jest gdzie odbywa się pierwsza randka. Zazwyczaj to chłopak proponuje kobiecie konkretne miejsce, lecz ważne jest, aby obydwoje czuli się komfortowo. Dobrze więc, aby chłopak nie narzucał dziewczynie z góry, gdzie mają iść, tylko brał pod uwagę jej zdanie. Jeśli chłopak zaprasza to może swojej partnerce postawić bilet na koncert czy kolację, ale nie powinno to być wyznacznikiem randki, że chłopak zawsze płaci, gdyż uczucia ani przychylności kobiet nie kupuje się. Poza tym mężczyzna powinien się czuć sam w sobie interesujący, aby nie musieć stawiać się w sytuacji – ile wydam na kobietę to tak ją zdobędę.

Miejscem pierwszej randki może być kino, teatr, muzeum, mecz, bilard itp., wtedy te okoliczności pomogą rozwinąć tematy do rozmów w czasie randki. Tak samo dobrym pomysłem jest spacer czy kolacja, ale tutaj jest to większe wyzwanie, gdyż jest to intymniejsza konfrontacja. To jak będzie wyglądała pierwsza randka nie da się ująć w jeden scenariusz, gdyż nie ma jednej reguły. Każdy przypadek jest inny, ale przede wszystkim warto wiedzieć z kim chciałoby się związać i kogo się szuka. Jeśli choć trochę zainteresujemy się kimś, zawsze warto dać drugą szansę i nie sugerować się pierwszą randką, gdy często jesteśmy zbyt skrępowani, by swobodnie się zachowywać.

Stres przed pierwsza randką

Jednakże jest na to rada, by zniwelować randkowy stres. Aby na pierwszej randce zachowywać się naturalnie nie powinniśmy zakładać, że ta dziewczyna czy chłopak to osoba, z którą będziemy chodzić. Gdy myślimy w ten sposób blokujemy się, boimy odrzucenia i chcemy wypaść jak najlepiej, co nie zawsze nam wychodzi. Lepiej pierwszą randkę potraktować jako spotkanie z człowiekiem, z którym mamy szansę bliżej się poznać, który jest w takiej samej sytuacji jak my i może mieć jakieś obawy. Ważne jest też skupianie się nie na sobie, ale na partnerze/ partnerce co pobudzi naszą empatię. Rozmawiać możemy o wszystkim, ale istotne jest, aby nie być nachalnym, nie prowadzić wywiadu ani nie przerywać. Gdy okazujemy zainteresowanie tym co mówi partner czy partnerka to wówczas mamy szanse zdobyć jej sympatię, gdyż ludzie lubią być wysłuchiwani i mieć poczucie zrozumienia. Jednak gdy są tematy sporne, dyskusyjne to warto wyrażać swoje zdanie z szacunkiem i kulturą.

Pierwsza randka nie powinna być długa i przeciągana, dłuższe przebywanie nie zapewni nam pewności następnego spotkania. W obecnych czasach, gdy jest wiele możliwości wirtualnego kontaktu po randce możemy zapytać o samopoczucie i napisać parę słów o przyjemnych wspólnym spotkaniu z nadzieją na następne.

Na to jak się będziemy zachowywać na pierwszej randce największy wpływ mamy my sami, dlatego odpowiednie podejście, bycie przede wszystkim sobą zagwarantuje nam dobre samopoczucie i pewność siebie. Nie z każdym od razu możemy znaleźć wspólny język, ale możemy sprawić, by ta pierwsza randka była udanym spotkaniem z człowiekiem. Zapraszam do następnych artykułów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.