Pielęgnacyjne woreczki do kąpieli | DIY

woreczki do kąpieliW dzisiejszym artykule podzielę się z Wami pomysłem w jaki sposób można przygotować woreczki do kąpieli. Zawartością woreczków w tym przypadku jest proszek pielęgnacyjny, którego przepis znajdziecie w podanym linku.

Proszek składa się z:
– mąki z ciecierzycy,
– zmielonych płatków owsianych,
– zarodków pszennych,
– mleka w proszku.

Jak wykonać pielęgnacyjny woreczek do kąpieli

Woreczek wykonuje się w bardzo prosty i łatwy sposób. Wystarczy kwadratowy kawałek gazy, najlepiej, z dwie trzy warstwy, na który pośrodku wsypujemy proszek, następnie zawiązujemy boki i gotowe.

Zamiast gazy można użyć szmatki muślinowej lub bawełnianej i związać je sznurkiem, aby utworzyła się sakiewka. Można także uszyć woreczki ściągane sznureczkiem do wielokrotnego użytku.

Woreczek z pielęgnacyjnym proszkiem lub też z ziołami, płatkami kwiatów i olejkami eterycznymi umieszczamy w wannie z gorącą wodą, by składniki się rozpuściły lub też zawieszamy na kranie, w taki sposób, by sakiewka była zanurzona w wodzie.

Woreczkiem wypełnionym proszkiem albo ziołami warto wykonywać masaż, który ma działanie pielęgnacyjne, oczyszczające i lekko peelingujące. Polecam i zachęcam do wykonania takich woreczków, które są jednym ze sposobów na domowe spa. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.