Odchudzanie – Jak schudnąć

Slim woman after diet.Aby odchudzanie było skuteczne i trwałe konieczna jest całkowita zmiana stylu życia w zakresie zwyczajów żywieniowych i aktywności fizycznej. Przeróżne ograniczające diety, które zachęcają nas do szybkiego zrzucenia wagi, często mają skutki uboczne w postaci błyskawicznego powrotu do stanu początkowego czy nawet zwiększenia masy ciała, a także niejednokrotnie powodują niedobory witamin, soli mineralnych i innych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Odchudzanie

DIETA

Z odpowiednim nastawieniem i podejściem w walce z kilogramami pozbędziemy się ich efektywnie i efektownie. Jeśli chodzi o jedzenie to nie musimy całkiem rezygnować z ulubionych potraw. Ważne jest, aby wprowadzić urozmaicenie, zwiększyć ilość potrzebnych do schudnięcia zdrowych produktów i ograniczyć te, które sprzyjają tyciu. Stosując się do pewnych zasad, będziemy jedli smacznie, zdrowo i z korzyścią dla wagi ciała. Pamiętajmy też o regularnych posiłkach, oraz o tym, że lepiej jeść często i mało.

Wybierajmy więcej dobrych węglowodanów, czyli złożonych, które zapewnią nam długotrwałą energię i poczucie sytości. Znajdziemy je w chlebie pełnoziarnistym, brązowym ryżu, pełnoziarnistym makaronie, warzywach i płatkach owsianych. Wzbogaćmy dietę w produkty zawierające błonnik, który zapewnia uczucie sytości i reguluje prace jelit. Źródłem błonnika jest kasza gryczana, ryż brązowy, płatki owsiane, suszone owoce, ananas (zawiera on też bromelinę – enzym wspomagający przemianę materii), orzechy i fasola czerwona.

Bardzo ważny jest też wybór napojów. W odchudzaniu wspomoże nas woda, zielona herbata, czerwona herbata i napar z bratka. Dobrze jest pić wodę przed posiłkiem, dzięki czemu napełnimy żołądek i zjemy mniejszą porcję dania. Unikajmy kwasów tłuszczowych nasyconych i trans – zamieńmy je na dobre tłuszcze (NNKT) z olejów roślinnych, ryb i orzechów.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Niezwykle istotna sprawa w odchudzaniu to regularny ruch. Z początku niech będzie umiarkowany, potem intensywniejszy. Pamiętajmy, aby sprawiał on nam przyjemność, a nie był znienawidzonym obowiązkiem. Dlatego wybierzmy taką formę aktywności, która będzie dla nas satysfakcjonująca i zgodna z naszymi predyspozycjami.

Odchudzanie jest długim procesem, ale skutecznym tylko dzięki trwałym, zdrowym i aktywnym trybie życia, który zapewni nam więcej korzyści niż tylko niższa waga. Zachęcam do przejrzenia więcej informacji w tej tematyce i do rozpoczęcia zmian już od dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.