Narty z grupy Allmountain

allmounainWybór nart jest ogromny, dlatego, aby dokonać rozważnego zakupu należy poznać podział desek na rożne kategorie. Są one dobierane w zależności od umiejętności, stylu jazdy i wymagań narciarza. W sklepach znajdziemy szereg różnych modeli zaprojektowanych pod kątem początkujących oraz zaawansowanych osób. Wśród nich występują modele z rodzaju Allmountain.

Allmountain

Ten typ nart uznawany jest za przejściówkę między Allround a Freeride. Sprawdzają się one znakomicie na przygotowanych, utwardzonych trasach, a także można ich używać do trudniejszych warunków poza trasami. Są stabilne, sterowne, dość szerokie pod stopą i bardzo skrętne.

Parametry allmountain są następujące: promień skrętu waha się w granicach 14-22 m, natomiast szerokość w talii wynosi od 74 do 90 mm. Im szersze tym lepsze przy trudnych warunkach. Długość desek dobieramy do wzrostu – powinny być one krótsze o 10-20 cm niż wzrost.

Allmountain są nartami uniwersalnymi, wszechstronnymi do jazdy rekreacyjnej. Zgodnie z zaleceniami producentów deski z tej kategorii przystosowane są w 70-80 %-ach na przygotowaną trasę, zaś w 20-30 -stu poza nią. Bardzo dobrze zachowują się one w miękkim śniegu (puchu), na nierównym terenie i po utwardzonym stoku.

Narty Allmountain świetnie sprawdzą się dla doświadczonych (średnio zaawansowanych i zaawansowanych), dobrze jeżdżących narciarzy, którzy cenią sobie uniwersalność i różnorodność. Raczej nie poleca się ich dla początkujących, gdyż ze względu na taliowanie wymagają dobrej techniki jazdy. Allmountain są doskonałym wyborem dla poszukujących nart na każde warunki i odmienne tereny, przy tym dających nieograniczoną przyjemność jazdy.

Przy wyborze nart zwracajmy uwagę na jakość materiałów i zastosowanych technologii, aby wybrać najlepszy sprzęt, który posłuży nam na lata. Narciarstwo jest bardzo popularnym sportem zimowym i przyciąga bardzo wiele ludzi. Jeśli jesteśmy zainteresowani tym sportem i chcielibyśmy dołączyć do fanów narciarstwa lub się w nim rozwijać to musimy poznać różne rodzaje nart, aby zaopatrzyć się w jak najlepszy sprzęt. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.