Maszynki do robienia lodów domowych – Domowe lody

icemaszW ciepłe, letnie dni często mamy ochotę na smakołyk jakim są lody. Znakomitym pomysłem jest zrobienie ich według domowych przepisów. Lody domowej roboty są łatwe w wykonaniu. Możemy je robić z wykorzystaniem maszynki do robienia lodów. Na rynku mamy szereg ofert dotyczących tego produktu. To jaki wybierzemy model zależy od naszego wkładu finansowego oraz upodobań.

Jaką kupić maszynkę do lodów

Przy zakupie urządzenia do produkcji domowych lodów zwracajmy uwagę m.in. na moc silnika oraz to czy pracuje on cicho. Maszynki do lodów zawierają wkłady, które należy umieścić w zamrażalniku na ok. siedem godzin przed robieniem lodów. Misy te oddają zimno masie lodowej i ją mrożą. Mieszaninę, z której będziemy robić lody dodajemy do maszynki po jej włączeniu.

Istnieje bardzo obszerny wybór przepisów na domowe lody. Możemy je modyfikować i stwarzać własne kompozycje smakowe dodając owoce, bakalie, kawałki czekolady, herbatniki czy ciasteczka. Czas kręcenia lodów w maszynce wynosi od 15 do 40 minut. Po tym czasie możemy je jeszcze umieścić w zamrażarce dla lepszego zamrożenia.

W sklepach spotykane są urządzenia do robienia lodów mające dodatkowe funkcje, dzięki którym możemy robić także zmrożone jogurty, sorbety lodowe i chłodzące, orzeźwiające napoje. Ciekawą maszynką, będącą sympatycznym gadżetem jest kula robiąca lody. Do jej zewnętrznej warstwy trzeba dodać kostki lodu i trochę soli, zaś do wewnętrznej masę, z której chcemy zrobić lody (np. śmietankę, cukier, zmiksowane owoce) a następnie można  turlać i wstrząsać kulę. Dzięki czemu otrzymujemy chłodne, kremowe lody.

Posiadanie maszynki do lodów umożliwi nam szybkie zrobienie pysznych lodów z naszych ulubionych produktów. Domowe lody są smaczniejsze i zdrowsze od kupnych, nie zawierają polepszaczy smakowych, barwników ani konserwantów.

Warto zapoznać się z ofertami urządzeń do produkcji lodów w domu, by przygotowywać dla siebie i domowników smaczne desery lodowe kiedy przyjdzie nam na to ochota. Zapraszam do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.