Jonizacja powietrza – Wpływ jonów ujemnych na człowieka

jonizacja powietrzaŚrodowisko naturalne było kiedyś nasycone dobroczynnymi jonami ujemnymi, natomiast w obecnych czasach cywilizacja zakłóciła naturalną równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi. Proporcje między nimi są niekorzystne dla człowieka oraz odbijają się na jego zdrowiu i samopoczuciu.

Jony dodatnie i jony ujemne

Obecność urządzeń elektronicznych, grzewczych, sieci wysokiego napięcia tworzy elektrosmog w wyniku nagromadzenia dodatnich jonów. Powodują one niepokój, bezsenność, kłopoty z układem krążenia, bóle głowy.

Powietrze wzbogacone w jony ujemne w naturalnym środowisku to klimat morski, las (sosny, brzoza), powietrze po burzy, przy wodospadach, po deszczu.

Jaki jest wpływ jonów ujemnych na człowieka

Jony ujemne poprawiają samopoczucie, wspomagają układ odpornościowy, układ krążenia, nerwowy, pomocne są także przy bólach reumatycznych i alergiach.

Aby na co dzień zaopatrzyć powietrze w cenne jony ujemne i oczyścić powietrze z kurzu, roztoczy, zarodników pleśni i bakterii polecane są jonizatory, które likwidują nieprzyjemne zapachy oraz niwelują skutki złego promieniowania urządzeń elektronicznych. Wiele atrakcyjnych ofert cenowych dotyczących jonizatorów powietrza znajdziemy w Internecie.

Warto także mieć w pokoju rośliny w doniczkach glinianych takie jak – paprocie, begonię, agawę, storczyk, geranium lub pelargonię. Mają one właściwości silnie jonizujące ujemnie.

Dobre działanie mają także lampy solne, które poprawiają mikroklimat. Ponadto ciepłe, uspokajające światło korzystnie działa na układ nerwowy. Zalecane jest też odwiedzanie groty solnej mającej pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Jonizujące właściwości mają też nieoszlifowane bursztyny, które możemy kłaść w pobliżu elektronicznego sprzętu domowego.

Warto dowiedzieć się więcej o cennej jonizacji ujemnej, która sprzyja naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Zapraszam do kolejnych artykułów.


Komentarz

  1. jan

    polecam w tym doktora medycyny naturalnej jacka wikarskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.