Jakie są rodzaje masażu

masażPozytywny wpływ masażu poprzez aspekt psychiczny – ukojenie i poprawę samopoczucia, aspekt fizyczny – zwiększona wydajność i lepsza kondycja oraz korzystne działanie na urodę został przedstawiony w poprzednim artykule. W tym dowiecie się jakie są rodzaje masażu ze względu na działanie.

Rodzaje masażu

Jeśli chcemy się odprężyć możemy wybrać się m. in. na:

• masaż relaksacyjny,

• klasyczny,

• masaż gorącymi kamieniami,

• aromatyczny z zastosowaniem olejków eterycznych,

• masaż stemplami przy użyciu ziół,

• tajski.

Mają one na celu uspokojenie, zmniejszenie napięcia mięśniowego, redukcję stresu, rozluźnienie i zwiększenie odporności. Zapewniają lepsze samopoczucie i komfort psychofizyczny.

Masaż leczniczy

Jeżeli mamy jakieś dolegliwości bólowe i schorzenia, pomóc nam może masaż leczniczy. Jest to zabieg manualny wykorzystujący takie techniki jak: głaskanie, uciskanie, oklepywanie, wibracje, ugniatanie i rozcieranie. Dzięki niemu poprawia się krążenie krwi i usuwają się toksyny. Masaż leczniczy oddziaływuje na system nerwowy i narządy wewnętrzne. Sprzyja dobremu funkcjonowaniu całego organizmu, likwiduje bóle, uspokaja i regeneruje.

Leczniczo działa także masaż stóp i akupresura. Masaż obszarów reflektorycznych, czyli zakończeń nerwowych na stopie odpowiadających różnym narządom organizmu zapewnia korzystny wpływ na stan psychofizyczny oraz przyspiesza leczenie wielu chorób. Akupresura ma na celu uregulowanie przepływu energii, co sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu fizycznemu i psychicznemu.

Terapeutyczne zastosowanie ma także masaż segmentarny, który polega na masowaniu pewnych obszarów ciała – segmentów, czyli okolic rdzenia kręgowego, które są miejscem powiązań nerwowych z różnymi tkankami, narządami wewnętrznymi czy naczyniami.

Masaż sportowy

Dla osób aktywnych fizycznie właściwy jest masaż sportowy. Przed wysiłkiem rozgrzewa, przygotowuje on organizm do aktywności, zapobiega kontuzjom, wykonywany pomiędzy treningiem zwiększa wydajność i pomaga w osiągnięciu lepszych rezultatów, natomiast powysiłkowy regeneruje zmęczony organizm. Dla pobudzenia można zastosować masaż klasyczny z intensywniejszą formą manualnych ruchów, dzięki czemu odzyskamy siły i nabierzemy energii.

Masaż dla urody

W celu poprawy urody dobry jest:

• masaż twarzy, dzięki któremu skóra będzie wygładzona,

• masaż wyszczuplający, antycellulitowy, którego celem jest rozbicie tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki ,

• oraz masaż klasyczny, ogólnie poprawiający wygląd skóry, która staje się jędrna i dobrze odżywiona.

W zależności od naszych upodobań i chęci możemy skorzystać z odpowiedniego dla nas rodzaju masażu. Mają one zdecydowanie pozytywny wpływ na stan fizyczny, psychiczny oraz intelektualny. Zapraszam do nastepnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.