Masażery domowe – Jakie można kupić urządzenia do masażu

masażer domowyMasaż zazwyczaj wykonuje się rękoma poprzez rozmaite techniki, jednakże dostępne są także aparaty do masowania od ręcznych do bardziej specjalistycznych. W tym artykule zostaną przedstawione masażery do ciała.

Masażery domowe

MASAŻER GŁOWY

Do masowania głowy, szyi i karku można zakupić masażer głowy. Ma on zastosowanie przy bólach głowy, stresie i napięciu. Podczas masażu wzrasta poziom hormonów szczęścia, w wyniku czego polepsza się nastrój, natomiast lepsze ukrwienie skóry powoduje szybszy porost włosów. Masażery głowy można kupić za cenę od 6 do 30 zł. Przy migrenach i bólu oczu sprawdza się masażer oczu, który poprzez wielowymiarowe działanie odpręża, niweluje bóle i przywraca równowagę. Można go kupić przez Internet od ok. 400 zł.

MASAŻER ANTYCELLULITOWY

Dla pań dbających o linię, dobrym zakupem może być masażer zwalczający cellulit. Wyróżniamy ręczne masażery z gumowymi wypustkami (ok. 10 zł) oraz specjalistyczne urządzenia domowego użytku (od 1000 zł). Aparaty te likwidują objawy pomarańczowej skórki, zapewniają jędrność i sprężystość skóry oraz usuwają z niej toksyny. Do redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki przydatne są pasy masujące w cenie od 300 zł.

MASAŻER PLECÓW

Do masowania pleców i pośladków dobre są poduszki, fotele lub maty masujące, które rozluźniają napięte mięśnie, regenerują, poprawiają samopoczucie, likwidują bóle i usuwają zmęczenie. Mają one funkcje podgrzewania i wibracji. Są to już wyższe wydatki, ze względu na rozmiary i działanie, jednak zdecydowanie opłacalne. W Internecie można znaleźć korzystne oferty cenowe takiego sprzętu. Do masażu pleców nadają się też sznury z obrotowymi kołkami, które dopasowują się do powierzchni ciała.

MASAŻER STÓP

Bardzo pozytywne oddziaływanie  na zdrowie mają masażery stóp, które poprzez uciski obszarów reflektorycznych leczą, relaksują i wzmacniają. Do masowania stóp możemy kupić drewniane wałki z wypustkami lub urządzenia do masażu na sucho czy mokro. Warto zakupić fakirki, czyli klapki z wypustkami, których noszenie ma działanie zdrowotne.

W Internecie jest bardzo duży wybór sprzętu do masażu użytku domowego za okazyjne ceny. Warto je przejrzeć i być posiadaczem dobrych masażerów, które zapewnią nam harmonię i równowagę w organizmie oraz pozytywną energię. Zapraszam do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. Maty sa fajne jednak chyba warto zapłacić nieco więcej i zakupić fotel z prawdziwego zdarzenia. np taki restlords.com/fotele-masujace/massaggio-piccolo.html

    Mariusz
  2. Z tańszych masażerów do stóp polecam Beurer FB 50. Produkt spełnia oczekiwania i jest przydatny do masażu i pielęgnacji stóp. Jest funkcjonalny, praktyczny, wygodny, estetyczny i skuteczny w działaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.