Czym jest pozytywne myślenie

pozytywne myśleniePozytywne myślenie ma ogromny wpływ na nasze życie, ma moc przekształcania naszej rzeczywistości i jest energią z właściwościami przyciągającymi. Zgodnie z prawdziwym twierdzeniem, iż to myśli czynią nasz los takim jaki on jest, mamy możliwość lepszego życia.

Przekonania w podświadomości i świadomości

Nasz umysł ma zakodowane przekonania, które występują na poziomie podświadomości i świadomości oraz według których w określony sposób postrzegamy nas samych, innych i otaczający świat. Jeśli wierzymy w siebie i w sukces to z pewnością go przyciągniemy pozytywnym myślami, które są silniejsze niż negatywne.

Co to jest pozytywne myślenie

Jednakże należy pamiętać, iż pozytywne myślenie to nie jest bierne wmawianie sobie i oszukiwanie siebie, że zawsze wszystko będzie dobrze a nasze życie będzie łatwe i przyjemne. Pozytywne myślenie to postawa życiowa objawiająca się dostrzeganiem w każdej sytuacji dobrych i pozytywnych aspektów oraz wewnętrzna siła, dzięki której pokonamy każdą trudność w drodze do sukcesu. W życiu zdarzają się różne sytuacje, także bolesne i nieprzyjemne, wówczas trzeba pozwolić sobie na ich przeżywanie. Jednak nie możemy trwać i nakręcać się w negatywnych emocjach, lecz powinniśmy odnaleźć pozytywny kierunek dalszej życiowej drogi, którego początkiem może stać się właśnie dane trudne doświadczenie.

Życiowe zmiany na lepsze

Wiara w dobro, uśmiech, poczucie własnej wartości, pozytywne myśli i działania wedle tych przekonań i wartości gwarantuje to, że sami będziemy w stanie kształtować nasze życie i będzie ono miało najlepszą jakość.

Starajmy się każdego dnia mieć poczucie, że nowy dzień będzie dobry. Warto przywitać go z uśmiechem i wiarą, że zasługujemy na to co najlepsze. Natomiast wieczorem przypominajmy sobie przyjemne wydarzenia, widoki czy dobre słowa. Spróbujmy wydobyć z najdrobniejszych rzeczy coś pięknego, co sprawi, że nauczymy się pozytywnego myślenia i zauważymy realne zmiany w naszym życiu na lepsze. Zapraszam do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.