Cellulit – Jak pozbyć się cellulitu

cellulit jak się pozbyćCellulit to nieestetyczne zmiany skórne występujące przeważnie u kobiet i sprawiające często dyskomfort psychiczny. Przyczyny cellulitu zostały omówione w poprzednim artykule. W tym wpisie zostaną omówione sposoby jak skutecznie poradzić sobie ze „skórką pomarańczową”.

Pokonanie cellulitu

Walka z cellulitem musi być konsekwentna, wszechstronna i wieloetapowa.

Ważne są odpowiednie ujędrniające ćwiczenia na uda, pośladki i brzuch. Można ćwiczyć indywidualnie przy wykorzystaniu sprzętu do ćwiczeń w domu bądź w siłowni czy w klubach fitness, gdzie właściwych rad udzielą nam instruktorzy. Warto też poprawić ogólną kondycje ciała poprzez ćwiczenia aerobowe (np. jazda na rowerze czy pływanie), dzięki którym wzmocnimy układ krwionośny. Korzystnie także działają masaże, które poprawią ukrwienie skóry zapewniając jej jędrność i sprężystość. Możemy je wykonywać sami używając masażera z wypustkami albo zafundować sobie masaże w gabinetach specjalistycznych.

W gabinetach kosmetycznych jak i leczniczych można skorzystać z szeregu specjalnych zabiegów przeciwcellulitowych w zależności od stopnia zaawansowania zmian skórnych. Są to ultradźwięki, drenaż limfatyczny, mezoterapia, liposukcja, endermologia, guam czy body wrap.

Kolejnym działaniem przeciw cellulitowi jest dobre odżywianie. Ważna jest jakość pożywienia. Należy spożywać jak najwięcej warzyw, owoców, ryb i pić odpowiednią ilość wody. Warto wzbogacić swój jadłospis w produkty, które oczyszczą nasz organizm z toksyn.

Do codziennej pielęgnacji ciała możemy stosować odpowiednie kosmetyki zawierające kofeinę, olejek mentolowy, L – karnitynę czy wyciągi z cytrusów. Preparaty te przyspieszają spalanie tłuszczu, usuwają produkty uboczne przemiany materii oraz pobudzają krążenie krwi w skórze.

Wspomagająco w walce z cellulitem działają różnego rodzaju naturalne suplementy oraz diety, które oczyszczają organizm z toksyn, a także redukują tkankę tłuszczową. Warto też skorzystać z domowych sposobów na pozbycie się cellulitu. Są to peelingi z kawy, masaże kostkami lodu, prysznic z naprzemiennym działaniem ciepłej i zimnej wody czy uszczypywanie skóry.

Dzięki powyższym metodom i wytrwałości z pewnością uda się zwalczyć cellulit, potrzebna jest tylko zmiana trybu życia. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.