Jak zrobić wybielającą i remineralizującą pastę do zębów|DIY

pasta wybielającaZapraszam na przepis na wybielającą, remineralizującą pastę do zębów. Potrzebujemy: miseczki, okrągłego tłuczka (lub moździerza), chlorek magnezu, wapno krystaliczne, glinkę czerwoną i zieloną, sodę oczyszczoną, olejek goździkowy, olej kokosowy, pojemnik, szpatułkę i łyżeczkę.

Najpierw wsypuję saszetkę 4 gramową mleczanu wapnia z hipoalergicznego Kalcium krystalicznie czystego, następnie dodaję łyżeczkę chlorku magnezu sześciowodnego farmaceutycznego. Potem wsypuję niewielką ilość sody oczyszczonej. Kolejne składniki to glinka czerwona i glinka zielona. Następnie ucieram wszystkie składniki, aby proszek był bardziej rozdrobniony. I do tego proszku dodaję płynny olej kokosowy w takiej ilości, aby powstała mazista papka. Dodaję do niej kilka kropel olejku goździkowego i ponownie mieszam. Następnie wszystko przelewam do pojemniczka. I pasta do zębów o działaniu wybielającym i remineralizującym gotowa.

Działanie składników

Olej kokosowy ma działanie wybielające, skutecznie zwalcza bakterie i chroni zęby przed próchnicą.

Mleczan wapnia wspomaga remineralizację powierzchni zębów, a także redukuje odkładanie się kamienia nazębnego.

Chlorek magnezu zwiększa odporność zębów na próchnicę i sprzyja ich remineralizacji. Należy pamiętać, że magnez tak jak wapń, jest częścią składową układu kostnego, dlatego magnez jest niezwykle ważny w utrzymaniu zdrowych i silnych zębów. I ważna rzecz dotycząca tych dwóch pierwiastków to to, że magnez i wapń to nieodłączny duet, ponieważ w przypadku nieodpowiedniej ilości magnezu, absorpcja wapnia będzie zakłócona i może powodować wapnienie, czyli utwardzenie tkanek miękkich stawów i mięśni.

Soda oczyszczona ma działanie wybielające na zęby, ale pamiętajmy, że jej wysokie stężenie wpływa negatywnie na szkliwo. Natomiast niewielka jej ilość zrównoważona innymi składnikami nie będzie miała działania szkodliwego i wspomoże oczyszczenie zębów z przebarwień.

Glinki czerwona i zielona eliminują osad nazębny, mają działanie bakteriobójcze i wybielające. Są one bogate w m.in. krzem, który wzmacnia szkliwo zębów oraz dziąsła, a także zapobiega próchnicy.

Olejek goździkowy ma silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Codzienna pielęgnacja taką pastą do zębów powoduje, że stają się one czystsze, jaśniejsze i mocniejsze. Dzięki wymienionym składnikom pasta zapobiega przebarwieniom, osadzaniu się kamienia nazębnego i zapewnia świeży oddech na długo oraz pomaga utrzymać szkliwo zębów w bardzo dobrej kondycji. Serdecznie polecam Wam domową remineralizujaca pastę do zębów, zachęcam do jej wykonania i podzielenia się Waszymi przepisami na naturalne, domowe pasty do zębów. Zapraszam do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.