Jak zrobić pomadkę – błyszczyk?

maslo-shea--plus--maslo-kakaowe--plW dzisiejszym artykule przedstawię Wam pomysł na zrobienie pomadki – błyszczyku do ust o różowym odcieniu. Do jej zrobienia potrzebne będą tylko trzy składniki. Są to: masło shea,masło kakaowe i kolorowy pigment kosmetyczny.

Masło shea – doskonale nawilża, regeneruje usta, tworzy na nich delikatny film ochronny.

Masło kakaowe wykazuje działanie pielęgnujące i natłuszczające.

Trzeci składnik to sypki pigment z Essence – 15 pure love.

Wszystkie te składniki włożyłam do szklaneczki, którą umieściłam w miseczce z gorącą wodą, aby składniki się rozpuściły w kąpieli wodnej. Po rozpuszczeniu i wymieszaniu powstałą maź przelałam do małych pojemniczków i odstawiłam do stężenia. Taką pomadkę możemy nakładać pędzelkiem bądź opuszkiem palca.

Pomadka jest delikatnie różowa, dzięki mieniącym się metalicznym drobinkom nadaje ustom przepiękny błysk i różne odcienie w świetle.

Błyszczyk możemy przygotować też w formie sztyftu umieszczając masę w opakowaniu np. po zużytej pomadce (pamiętajmy o jej dokładnym umyciu i zdezynfekowaniu np. alkoholem!). Pamiętajmy, aby zatkać otwór na dnie pomadki np. kawałkiem sztywnej folii, jak również zatkać szczelnie od góry; zamknąć i najlepiej zostawić do stężenia w lodówce stawiając otworem do dołu.

Pomadkę należy tylko minimalnie wykręcić, gdyż nie będzie można jej wkręcić z powrotem – można to zrobić wpychając ją palcem, ale wystarczy jedynie troszkę wykręcić, by pomalować usta.

Błyszczyk pod wpływem ciepła skóry roztapia się, dzięki czemu doskonale się nakłada, a dzięki pigmentowi długo trzyma się na ustach. Ponadto ma działanie odżywcze, nawilżające i ochronne. Przygotowanie domowej pomadki jest bardzo proste, składa się ona z naturalnych składników i ma świetne właściwości, dlatego zachęcam do jej wykonania. Zapraszam do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.