Jak znaleźć miłość i partnera

znalezc miloscKluczowymi sprawami w szukaniu miłości jest praca nad sobą i aktywność. Praca nad sobą polega na rozwoju osobistym, akceptowaniu i pokochaniu siebie. Tylko szanując własne potrzeby i mając poczucie własnej wartości jesteśmy zdolni obdarzyć kogoś pozytywną, prawdziwą miłością. Natomiast aktywność to podejmowanie wyzwań oraz dbanie o własną atrakcyjność.

Zrozumienie sensu miłości

Warto zastanowić się nas własnym postrzeganiem sensu miłości. Czy przypadkiem nie myślimy egoistycznie tylko o sobie. Ważne jest też to, jakie podejście mamy w stosunku do bycia w związku np. jeśli cały sens życia upatrujemy w wymarzonym partnerze, nasze postrzeganie rzeczywistości będzie osaczone wizją jednej osoby, a gdy on/ona odejdzie życie legnie w gruzach. A więc należy ugruntować w sobie prawidłowe postrzeganie sensu miłości i bycia w związku.

Zdrowa, głęboka miłość polega na pełnej świadomości siebie i chęci dzielenia się sobą z drugim człowiekiem, dzięki któremu mamy możliwość stawania się lepszą osobą. Oczywiście musi to działać w obydwie strony, aby nie było sytuacji, że jedna osoba się stara, a druga tylko korzysta.

Dbanie o siebie i aktywne życie drogą do znalezienia miłości

Pewne jest, że każdy pragnie miłości i samotność może bardzo doskwierać, ale tylko wtedy, gdy na niej się skupiamy. Będąc samotnym i patrząc z nadzieją w przyszłość warto dobrze wykorzystać ten czas m.in. na pracę nad sobą. Dzięki rozwijaniu się będziemy pozytywnie, psychicznie wzmocnieni. Pracując nad własnymi przekonaniami na swój temat będziemy mogli odmienić swoje życie zgodnie z zasadą, że to nasze myśli kreują rzeczywistość. Pomocne w tym będą afirmacje oraz wizualizacje, a więc karmij się pozytywnymi myślami i emocjami.

Dbaj o siebie, rozwijaj swoje zainteresowania, czytaj, oglądaj filmy, podróżuj – jednym słowem bądź ciekawym człowiekiem, wówczas przyciągniesz taką osobę na której ci zależy. Aby wspomóc to przyciąganie trzeba wyjść do ludzi, szukać osób o zbliżonych zainteresowaniach, można uczęszczać na koła tematyczne, korzystać, ale z rozsądkiem z portali randkowych itd.

Najlepsze relacje stworzymy z osobami mającymi podobne spojrzenie na świat. Dlatego w szukaniu partnera powinno się zwracać uwagę na wartości jakimi kieruje się dana osoba. Charakter się zmienia i przy dobrych chęciach zawsze można się dogadać, a odmienne pasje mogą zaciekawiać i zapobiegać rutynie, natomiast jeśli wartości dwóch osób są sprzeczne to nie daje to szans na udany związek.

Czasem miłość przychodzi niespodziewanie, a czasem trzeba wykazać więcej aktywności. Czasem też miłość jest blisko, tylko trzeba szerzej otworzyć oczy.

Jest naprawdę wiele możliwości znalezienia tego jedynego/jedynej. Tylko musimy zdać sobie sprawę z odpowiedzialności za nasze życie, jak wiele zależy od naszego nastawienia i działania. Ponadto w okresie samotności, gdy czujemy się naprawdę bardzo osamotnieni warto uświadomić sobie, że są ludzie jeszcze bardziej samotni i może warto by ich odwiedzić i podarować im siebie, swój czas. Zapraszam do następnych artykułów.

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie.”

2 komentarze

  1. To jest zadziwiające ale gdy przestaje się szukać to wtedy często faktycznie można znaleźć taką osobę. Ale nie przestawać żyć i siedzieć w domu tylko być aktywnym. Miłość to nie egoizm nie powinno się szukać kogoś tylko dla siebie ale aby dać się też i komuś.

    Ilena
  2. Ja znalazłem miłość swojego życia wtedy kiedy chciałem siebie dać jako szczęście dla innej osoby. W modlitwie czego się nie wstydzę mówiłem „abym był szczęściem dla kogoś” i wtedy bardzo szybko poznałem miłość swojego życia. A co ciekawe ta miłość z tego co wiem także prowadziła podobną i szczerą modlitwę. A więc aby kogoś znaleźć trzeba chcieć dawać siebie jak pisze poprzedniczka.

    Tomasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.