Jak zmotywować się do ćwiczeń i diety na wiosnę

exercise-motivationPozimowe rozleniwienie nie nastraja do aktywności, a wiosna to pora roku, w której każda kobieta chciałaby ładnie wyglądać. Zatem jak zmotywować się, by poprawić swoją kondycję na wiosnę?

Motywacja do ćwiczeń i diety

Najlepszym sposobem jest zrobienie pierwszego kroku, którym będzie plan zadbania o siebie. Ów plan powinien zawierać wskazówki, według których zaczniemy działanie. Chodzi o wyznaczenie rodzaju aktywności, czasu jego realizacji w perspektywie godzin w ciągu dnia czy tygodnia, a ponadto ustalenie zdrowej, urozmaiconej diety.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Aktywnością fizyczną nie powinny być nużące ćwiczenia, które szybko stałyby się niemiłym obowiązkiem, którego wolałybyśmy uniknąć. Wybierzmy taki rodzaj wysiłku, który będzie dla nas przyjemnością i sprawi nam radość. Może to być taniec, jazda rowerowa, bieganie czy pływanie. W zależności od naszych potrzeb aktywność może być w formie indywidualnej, gdzie przyda się sprzęt do ćwiczeń w domu lub grupowej. Podczas ćwiczeń warto słuchać energicznej, żywej muzyki stymulującej do większego wysiłku. Pamiętajmy, by nie forsować się za bardzo, bo to przyniesie więcej szkody niż pożytku. Ważne jest by ćwiczenia były wykonywane regularnie i były zgodne z predyspozycjami. Nie powinniśmy odczuwać presji, aby w krótkim okresie czasu zrzucić kilka kilogramów, czy zmienić sylwetkę. Istotne jest, by odczuwać radość ze sportu. Trzymajmy się planu, aż aktywny tryb życia wejdzie nam w krew.

DIETA

Kolejnym działaniem w kierunku poprawy formy fizycznej i psychicznej na wiosnę jest zdrowa dieta. Zróbmy listę pożądanych produktów (warzywa, owoce, ryby, oleje roślinne, produkty zbożowe, nabiał), z których będziemy robić smaczne i zdrowe potrawy. Zakupmy ciekawą książkę z przepisami lub zainspirujmy się jakimś programem kulinarnym, dzięki czemu odkryjemy nowy, różnorodny świat smaków.

Podstawową sprawą jest chęć zmiany, zatem nasz cel, by ćwiczyć i zdrowo się odżywiać powinien być wystarczającą motywacją. A konsekwencją zmiany stylu życia będzie nie tylko ładna sylwetka, piękniejsza skóra, włosy i paznokcie, ale także lepsza kondycja psychiczna, sprawność umysłowa, większa energia i satysfakcja z życia.

Zachęcam do zapoznania się z różnorodnymi zdrowymi dietami i formami aktywności, dzięki którym będziemy mieć dobrą kondycją psychiczno – fizyczną, nie tylko wiosną, ale przez cały rok. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.