Jak wyleczyć przeziębienie – Naturalne sposoby na przeziębienie

przeziębienie domowe sposobyPrzeziębienia nie powinno się lekceważyć, gdyż nie doleczone może rozwinąć się w poważniejszą chorobę. Ta infekcja górnych dróg oddechowych rozwija się powoli. Do typowych objawów przeziębienia należą katar, kichanie, łzawienie oczu oraz niewielki kaszel. Ból głowy występuje rzadko, zaś gorączka nie przekracza 38 st. C. Osłabienie w tym okresie jest niewielkie.

Jakie są naturalne sposoby na przeziębienie

Aby złagodzić nieprzyjemne dolegliwości związane z przeziębieniem warto skorzystać z domowych sposobów. W tym czasie ważny jest odpoczynek, aby organizm miał siły na regenerację.

W walce z infekcją wirusową pomocne są napary, nalewki lub syropy z bzu czarnego. Ponadto można przyjmować w tym czasie cynk, aby poprawić pracę układu odpornościowego. Na katar można zastosować miejscowo witaminę C w proszku poprzez jej wdychanie. Na bolące gardło powinna pomóc płukanka z szałwii, wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny lub wody z solą.

W celu poprawy pracy systemu immunologicznego, a także oczyszczenia dróg oddechowych poleca się rosół z kury z dodatkiem bakteriobójczego czosnku. Ponadto warto pić herbatki z dzikiej róży, która dostarcza dużych ilości witaminy C.

Walka z przeziębieniem

W walce z przeziębieniem istotne jest, aby powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy było ciepłe i dobrze nawilżone. W okresie zimowym nagrzane kaloryfery wysuszają powietrze, powinniśmy wtedy zadbać o odpowiednią wilgotność poprzez zastosowanie specjalnych nawilżaczy lub pojemników z wodą stawianych przy kaloryferach.

Należy także pić więcej wody, ponieważ walka z przeziębieniem może powodować wysuszenie organizmu. Gdy łapie nas przeziębienie wskazane jest przyjmowanie przez krótki okres jeżówki purpurowej (echinacea), która wzmaga mechanizmy obronne organizmu do walki z infekcją.

Przy zastosowaniu naturalnych metod leczenia przeziębienie powinno przebiegać łagodnie i minąć w szybkich tempie. Zapraszam do kolejnych artykułów.


Komentarz

  1. evika

    Niestety nie mam dobrych doświadczeń z naturalnymi sposobami na przeziębieni, dlatego jak dopada mnie infekcja, to sięgam po sprawdzony od dawna przeciwzapalny fosidal, żeby jak najszybciej chorobę powstrzymać i kaszel łagodzić, jeśli mnie męczy. Na katar stosuję wodę morską, a przy gorączce sprawdza się pyralgina rozpuszczalna sprint

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.