Jak zlikwidować cienie i worki pod oczami

cienie pod oczamiSkóra pod oczami jest delikatna, wrażliwa i pozbawiona tkanki tłuszczowej. Wymaga ona szczególnej pielęgnacji.

Przyczyny cieni i worków 

W wyniku nieprzespanych nocy, złej diety, problemów z wątrobą, źle dobranych okularów, palenia papierosów, nadużywania alkoholu czy wielu godzin spędzonych przed komputerem pojawiają się cienie, inaczej sińce pod oczami. Są one tym mocniejsze im bardziej rozszerzone są naczynka krwionośne znajdujące się pod cienką warstwą skóry. Ich przyczyną jest zatem w dużej mierze styl życia, ale także cechy dziedziczne.

Natomiast worki pod oczami pojawiają się z reguły w wyniku nieprawidłowego systemu samooczyszczania się organizmu. Obrzęki pod oczami powiększają się przez palenie papierosów, spożywanie potraw bogatych w sód oraz  picie alkoholu.

Jak zlikwidować cienie i worki 

Aby poprawić kondycję skóry wokół oczu należy zmienić złe nawyki i styl życia, czyli zapewnić sobie kilkugodzinny głęboki sen, zdrowy posiłek oraz nawilżenie od wewnątrz i zewnątrz. Wśród domowych sposobów poprawiających stan skóry pod oczami należą kompresy z zielonej lub czarnej herbaty, babki lancetowatej, bławatka oraz soku z ogórka.

W zwalczeniu cieni pomoże także okład ze startego, surowego ziemniaka.

Na wygląd strefy wokół oczu pozytywnie też wpłynie okład z kostek lodu zawiniętych w cienki materiał lub przyłożenie zimnych łyżeczek do skóry – ma to na celu zlikwidowanie opuchnięcia i zmęczenia oczu. Warto stosować także specjalistyczne kremy, żele i serum zawierające wyciąg z alg, świetlika, aloesu, retinolu, witaminy C i K – są to składniki, które działają przeciwzapalnie, regeneracyjne i odżywczo na skórę wokół oczu.

Na co dzień można stosować kosmetyki, które zatuszują i rozjaśnią niedoskonałości. Należą do nich korektory, podkłady oraz pudry. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. na worki i cienie pod oczami polecam komórkowe serum odmładzające Luminesce nowej firmy Jeunesse, już od kilku lat jej kosmetyki są dostępne w Polsce. U mnie sprawdziło się znakomicie, usunęło nie tylko worki i sińce pod oczami, z którymi inne kosmetyki nie dawały sobie rady,ale też wyraźnie poprawiło kondycję skóry twarzy, która wygląda teraz na młodszą i zdrowszą.

    karolinka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.