DIY How to Make Glitter Shoes

butyMaterials: Shoes, Glitter, Fabric glue that dries clear, Paint Brush, Newspaper, Glitter Nail Polish – optional (I used Essence Nail Art/ 3D Glitter/ 10 glorious aquarius)

Step 1.
Clean thoroughly with a shoe.

Step 2.
Lay newspaper on work surface to protect your table.

Step 3.
Paint clear fabric glue on desired area of shoe.

Step 4.
Sprinkle the glitter over the wet glue and allow time to dry.

Step 5.
To seal the glitter, spray on a light coat of hair spray, apply a thin coat of clear nail polish or apply second layer glue.

Step 6.
Use Glitter Nail Polish.

………………………………………………………………………………………………..

DIY Brokatowe buty

Jeżeli znudziły lub zniszczyły Wam się buty to może warto nadać im nowy niepowtarzalny charakter:D Polecam prostą w wykonaniu aplikację brokatową.

Pierwszy krok to dokładne wyczyszczenie butów. Następnie kładziemy starą gazetę na powierzchnię roboczą. Za pomocą pędzelka nakładamy klej na wybraną powierzchnię buta (dla precyzji granic warto użyć taśmy malarskiej).

Oklejone miejsce obsypujemy obficie brokatem i czekamy do wyschnięcia, po czym nakładamy drugą warstwę kleju, spryskujemy lakierem do włosów lub nakładamy bezbarwny lakier do paznokci dla utrwalenia.

Opcjonalnie możemy użyć dekoracyjnego, brokatowego lakieru do paznokci dla ozdoby. Ja zastosowałam Essence Nail Art/ 3D Glitter/ 10 glorious aquarius. Dobrej zabawy:D

3 komentarze

 1. Genialny pomysł, dzięki temu ozdobę własne buty jakie mam w szafie. Nie pomyślałam o takim fajnym rozwiązaniu wcześniej.

  Sonia
  1. Można także własne buty w łatwy sposób przemalować na inny kolor – chodzi o te zamszowe. Można też doczepić do nich ozdoby specjalnymi klejami. Nie tylko kobiety zmieniają wygląd własnych butów.

   Mateusz
 2. To jest po prostu cudowne !, na pewno sama to zrobię na swoich zamszakach. Już nie mogę się doczekać aby się za to zabrać.

  Irena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.