Dieta na płaski brzuch – Jak schudnąć z brzucha

płaski brzuchAby mieć płaski brzuch nie wystarczą tylko ćwiczenia, niezwykle ważne jest odżywianie. Powinniśmy dostarczać organizmowi posiłki bogate w witaminy, makro – i mikroelementy, błonnik, białko i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie trzeba katować się żadną restrykcyjną dietą, aby mieć płaski brzuch.

Jedzenie na płaski brzuch

Natomiast niezwykle ważna jest regularność posiłków zapewniająca odpowiednią równowagę energetyczną organizmu, która oznacza różnicę między dostarczonymi a spalonymi kaloriami. Należy jest często, ale w małych ilościach, ok. 5 posiłków dziennie. Taki sposób jedzenia przyspiesza przemianę materii, co z kolei zapewni nam płaski brzuch.

BŁONNIK

Śniadanie powinno być pożywne i zaspokajać głód na wiele godzin, dlatego zalecane są produkty bogate w błonnik (np. pełnoziarnisty chleb, otręby, brązowy ryż), który zapełni żołądek i da poczucie nasycenia. Błonnik poprawia trawienie i jest bardzo korzystny przy odchudzaniu, lecz należy go spożywać w umiarkowanej ilości.

WODA

Ponadto pamiętajmy o piciu wody, która oczyszcza i hamuje apetyt. Najlepiej jest ją pić posiłkiem, aby stłumić głód. Ilość wody potrzebnej organizmowi jest zależna od pory roku i od naszej aktywności, ale przyjmuje się, że dobrze jest pić minimum 1, 5 litra wody.

OBIAD – KOLACJA – PRZEKĄSKI

Obiad jaki przygotowujemy powinien być różnorodny i dostarczający niezbędnych odżywczych składników, natomiast kolacja lekkostrawna jedzona najpóźniej dwie godziny przed snem. Przekąski do podjadania w ciągu dnia mogą być w postaci suszonych owoców, świeżych warzyw, kostek gorzkiej czekolady i orzechów. Wszystkie te zasady pomogą w uzyskaniu płaskiego brzucha.

Unikajmy pokarmów wzdymających (strączkowe, kapustne), napojów gazowanych, słodzonych napoi, alkoholu i słodyczy, przez które gromadzi się na ciele niechciany tłuszcz. Starajmy się także ograniczać spożycie soli, która powoduje gromadzenie się wody w organizmie i obrzmienia.

Poprawa trawienia

Do dań warto dodawać przyprawy poprawiające trawienie i likwidujące wzdęcia (majeranek, koper, kminek, bazylia). Według niektórych źródeł bardzo korzystnie na schudnięcie brzucha działają pokarmy bogate w jednonasycone kwasy MUFA. Powodują one eliminację nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Zaliczamy do nich awokado, oliwę z oliwek, soję, orzechy i gorzką czekoladę.

Na poprawę przemiany materii dobroczynnie działa także wapń, który znajdziemy m. in.  w jogurcie, zawierającym ponadto dobroczynne bakterie probiotyczne likwidujące wypukły brzuch spowodowany problemami z jelitami. W posiłkach nie możemy zapomnieć o białku (jajka, chude mięso, chudy twaróg), który buduje mięśnie. Poza tym białko reguluje i przyspiesza się metabolizm, dzięki czemu szybciej zostają spalone kalorie.

Zrównoważona, pełnowartościowa dieta zapewni nam lepsze samopoczucie i zgrabne ciało z płaskim brzuchem. Warto więcej poczytać o diecie na płaski brzuch. Zapraszam do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.