Ćwiczenia na skakance – Skakanka na odchudzanie

skakankaSkakanka to prosty i tani przyrząd treningowy, dzięki któremu możemy skutecznie i efektywnie stracić zbędne kilogramy, czyli odchudzić się. Ważnym pozytywnym jego aspekt jest to, że to sprzęt sportowy, który możemy zabrać wszędzie ze sobą. Oprócz frajdy i zabawy, z którą jest związane skakanie na skakance zyskamy wymodelowane ciało, gibkość, szybkość, lekkość i poprawimy kondycję.

Trening na skakance

Ćwiczenia na skakance przynoszą podobny efekt jak bieganie, ale są zdrowsze ze względu na mniejsze obciążenie stawów. Aby skakanie na skakance przyniosło wymierny efekt należy pamiętać o kilku wskazówkach. Dla mniejszych obciążeń należy skakać na podłodze amortyzującej wstrząsy np. na drewnianym podłożu, na macie gimnastycznej czy wykładzinie. Ważne jest także dobrze dobrane amortyzujące obuwie. Istotna jest również prawidłowa technika skakania. Pamiętajmy, aby nie opadać po skoku na całą stopę, tylko na jej przednią część. Ponadto musimy kontrolować wyprostowaną postawę, ściągnięte barki, które pozostają nieruchome oraz lekko ugięte kolana. Łokcie trzymamy blisko ciała, dłonie są lekko odchylone, a do obrotu używamy nadgarstków. Aby dobrze dobrać dla siebie skakankę można zapoznać się z artykułem Jaką kupić skakankę.

Ćwiczenia ze skakanką

Skakanie na skakance jest bardzo dobrym treningiem aerobowym, poprawia wydolność serca i układu oddechowego, a także wzmacnia mięśnie nóg, pośladków i ramion, poprawia kondycję oraz wytrzymałość. Ćwiczenia ze skakanką oprócz rozwoju mięśni pozwalają na schudnięcie. Ćwicząc minimum 30 minut w średniej intensywności przy zachowanym tym samym tempie skakania spalamy tkankę tłuszczową. Trening ze skakanką powinniśmy rozpoczynać od rozgrzewki, mogą to być przysiady lub podskoki. Początkującym zaleca się skakać ok. 10 minut w seriach z krótkimi przerwami. Stopniowo można zwiększać czas ćwiczeń i urozmaicać skoki. Po ćwiczeniach istotne jest rozciąganie mięśni.

Nie każdy może jednak używać skakanki. Przeciwwskazana jest ona osobom z dużą nadwagą, czyli otyłością, z niewydolnością układu krążenia i zwyrodnieniami stawów.

Skakanka jest wartościowym sprzętem sportowym, zapewni nam sprawne i zgrabne ciało, dlatego warto zainteresować się ofertami i wyborem skakanek dla kobiet i mężczyzn. Zachęcam do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.