Co to jest homeopatia

homeopatiaHomeopatia jest taką dziedziną medycyny naturalnej, która ma zarówno wielu zwolenników jak i sporo sceptyków.

Zasada homeopatii

Zasadą homeopatii jest – podobne leczy się podobnym. Polega ona na bardzo silnym rozcieńczeniu substancji pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego, która mogłaby wywołać jakąś chorobę. Po rozcieńczeniu następuje wstrząsanie roztworu. Zdarza się, że pozostaje po tym procesie jedynie woda bez danej substancji, jednakże ma ona oczekiwane rezultaty. Uważa się, że w takiej wodzie jest wówczas jakiś „ukryty” potencjał.

Efekty leczenia homeopatycznego są udowodnione naukowo. W wyniku procesu rozcieńczania i wstrząsania lek homeopatyczny nie ma toksyn, dzięki czemu nie szkodzi, lecz pobudza organizm do walki z chorobą, skłaniając go do samoleczenia. Mechanizm obronny reaguje na lek wytwarzając przeciwciała, dzięki czemu zdrowiejemy.

Bezpieczeństwo terapii homeopatycznej

Leki homeopatyczne są proste w użyciu, dobrze tolerowane przez organizm i szybko wykazują działanie. Można je stosować profilaktycznie, a także w początkowych stadiach jakiś infekcji, by nie dopuścić do rozwoju stanu zapalnego. Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie homeopatii, jako uzupełniającego leczenia poważniejszych chorób. Kuracja homeopatyczna jest bezpieczna i skuteczna. Zawsze trzeba pamiętać o stosowaniu się do zaleceń homeopaty czy wskazań na ulotce, aby w prawidłowy sposób je przyjmować.

Leczenie homeopatyczne jest jak najbardziej wskazane, lecz nie zastąpi opieki lekarskiej. Przy pewnych chorobach trzeba korzystać z konwencjonalnej medycyny, wspierając się naturalnymi metodami. Informacje o naturalnych i bezpiecznych sposobach leczenia znajdziecie w następnych artykułach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.