5 sposobów na znalezienie miłości

jak znaleźć miłość W dzisiejszym artykule 5 sposobów na znalezienie miłości. Dzięki nim inaczej spojrzysz na dotychczasowe samotne życie i wykorzystasz go w pełni:)

1. ZROZUM SENS MIŁOŚCI Warto zastanowić się nas własnym postrzeganiem sensu miłości. Czy przypadkiem nie myślimy egoistycznie tylko o sobie. Ważne jest też to, jakie podejście mamy w stosunku do bycia w związku np. jeśli cały sens życia upatrujemy w wymarzonym partnerze, nasze postrzeganie rzeczywistości będzie osaczone wizją jednej osoby, a gdy on/ona odejdzie życie legnie w gruzach. A więc należy ugruntować w sobie prawidłowe postrzeganie sensu miłości i bycia w związku.

Zdrowa, głęboka miłość polega na pełnej świadomości siebie i chęci dzielenia się sobą z drugim człowiekiem, dzięki któremu mamy możliwość stawania się lepszą osobą. Oczywiście musi to działać w obydwie strony, aby nie było sytuacji, że jedna osoba się stara, a druga tylko korzysta.

2. PRACUJ NAD SOBĄ Będąc samotnym i patrząc z nadzieją w przyszłość warto dobrze wykorzystać ten czas na pracę nad sobą. Dzięki rozwijaniu się będziemy pozytywnie, psychicznie wzmocnieni. Pracując nad własnymi przekonaniami na swój temat będziemy mogli odmienić swoje życie zgodnie z zasadą, że to nasze myśli kreują rzeczywistość. Pomocne w tym będą afirmacje oraz wizualizacje, a więc karmij się pozytywnymi myślami i emocjami.

3. ŻYJ AKTYWNIE Rozwijaj swoje zainteresowania, czytaj, oglądaj wartościowe filmy, podróżuj – bądź ciekawym człowiekiem, wówczas przyciągniesz taką osobę na której ci zależy. Aby wspomóc to przyciąganie trzeba wyjść do ludzi, szukać osób o zbliżonych zainteresowaniach, można uczęszczać na koła tematyczne, korzystać, ale z rozsądkiem z portali randkowych itd.

Najlepsze relacje stworzymy z osobami mającymi podobne spojrzenie na świat. Dlatego w szukaniu partnera powinno się zwracać uwagę na wartości jakimi kieruje się dana osoba. Charakter się zmienia i przy dobrych chęciach zawsze można się dogadać, a odmienne pasje mogą zaciekawiać i zapobiegać rutynie, natomiast jeśli wartości dwóch osób są sprzeczne to nie daje to szans na udany związek.

4. DBAJ O SWOJĄ ATRAKCYJNOŚĆ Jeśli chcemy się komuś podobać ważne jest, abyśmy się sami się podobali sobie. Zatem niezbędna jest troska o wygląd zewnętrzny. Istotne jest, abyśmy nie porównywali się do innych, nie żyli życiem innych, tylko akceptowali siebie dbając o to, aby wyglądać jak najkorzystniej. Zdrowe żywienie, aktywność fizyczna, pielęgnacja ciała, odpowiednia fryzura i ubiór sprawią, że będziemy zadowoleni ze swojego wyglądu i będziemy emanować zdrową pewnością siebie.

5. WEŹ ŻYCIE W SWOJE RĘCE Musimy zdać sobie sprawę z odpowiedzialności za nasze życie, jak wiele zależy od naszego nastawienia i działania. Szanując własne potrzeby i mając poczucie własnej wartości jesteśmy zdolni obdarzyć kogoś pozytywną, prawdziwą miłością. A gdy czujemy się naprawdę bardzo osamotnieni warto uświadomić sobie, że są ludzie jeszcze bardziej samotni i może warto by ich odwiedzić i podarować im siebie, swój czas.

Zapraszam do podzielenia się swoimi przemyśleniami jak odnaleźć miłość:)

4 komentarze

 1. Bardzo dobry artykuł i film. To rzeczy o jakich ludzie z reguły nie myślą i na tym tracą. Czekam na kolejne tematy

  hetmania
 2. W końcu nie może być w miłości myśli Ja a raczej zawsze powinno być My. Chcieć być dla kogoś a nie ktoś dla nas. Nie chcieć dla siebie przez własny pryzmat a dawać siebie jak się potrafi najlepiej. I mieć swoją strefę

  Iskierka
  1. Ważne, aby w związku wypracować harmonię w dawaniu i otrzymywaniu – w kategorii MY. Jeśli za długo starania trwają tylko po jednej stronie, rodzą się rozczarowania itp… Bardzo istotne jest pracowanie nad równowagą My oraz ja – tylko wówczas można budować silne, niezachwiane fundamenty.

   The Stylish Tube
 3. Często jest podobno tak że jak się nie szuka to się znajduje. Ale trzeba być aktywnym – rozwijać się i nie stać w miejscu.

  Terenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.